Контроль залишків пестицидів

Для захисту споживачів від неприйнятних рівнів залишкового вмісту пестицидів Європейська Комісія встановила для імпорту продуктів рослинного і тваринного походження максимально допустимі рівні залишків пестицидів (англ. - Maximum Residue Levels (MRLs).  Експортери повинні довести (за допомогою тестування), що кожна партія відповідає вимогам.

Вимоги щодо максимально дозволених рівнів залишку пестицидів у певних продуктах встановлені Регламентом №396/2005 з переліком  MRLs у відповідних додатках.

Для зручності, конкретна інформація про речовини та MRLs, перелічені в Додатках ІІ, ІІІ і ІV доступна в базі даних пестицидів ЄС. База надає можливість пошуку максимально допустимі рівні залишків пестицидів для певних товарів. Для цього в розділі пошуку за товарами потрібна вказати необхідний товар, далі обрати в панелі ліворуч “MRLs for product” та зберегти таблицю Excel (Export to Excel).

Регламент №1107/2009 встановлює дозвіл на використання активних речовин у продуктах захисту рослин тільки за умови, що їх включено до бази даних пестицидів ЄС.

 

Управління пестицидами на практиці
  • Європейські закони щодо пестицидів є найсуворішими в світі.

  • Ви повинні регулярно перевіряти існуючі максимально допустимі рівні, звернувшись до Європейської база даних пестицидів (Pesticides Maximum Residue Level database). База даних часто оновлюється.

  • Для того, щоб не допустити високого рівня пестицидів, вам необхідно мати систему контролю. Корисним інструментом для цього є система Комплексної боротьбі зі шкідниками (Integrated Pest Management). Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) просуває дану систему як пріоритетний підхід до захисту сільськогосподарських культур, розглядає її як основу стійкої інтенсифікації виробництва сільськогосподарських культур, а також зменшення рівня ризику, пов’язаного з пестицидами.

  • ЄС встановив правила використання пестицидів, які зазначені у Директиві №2009/128/ЄС про стале використання пестицидів. Серед рекомендацій – заборона повітряного розпилення, пріоритет нехімічних методів, а також просування органічного землеробства.

Категорія: 
Поширити