Контроль здоров’я рослин та фітосанітарні заходи

Імпорт рослинної продукції до ЄС підлягає таким заходам контролю (Директива № 2000/29/ЄС  з урахуванням Регламенту №2016/2031):

  1.  наявність фітосанітарного сертифікату;

Фітосанітарний сертифікат видається державним фітосанітарним інспектором Головного управління Держпродспоживслужби в області на підставі проведених фітосанітарних процедур, на кожну партію вантажу об'єктів регулювання, які включені до Переліку об'єктів регулювання відповідно до Постанови КМУ від 12.05.2007р. №705 (строк дії - 14 днів на території України).

  1.  проходження митних перевірок у пункті в'їзду на територію ЄС;
  2.  попереднє повідомлення у митні органи ЄС про прибуття вантажу рослин;
  3.  включення імпортера з ЄС до офіційного реєстру держави-члена ЄС. 
Фітосанітарні заходи
  • Фрукти та овочі, що експортуються до ЄС, повинні відповідати законодавству ЄС з фітосанітарії. В ЄС існують фітосанітарні вимоги, які спрямовані на запобігання ввезення та поширення шкідників та організмів, які є шкідливими для рослин та рослинних продуктів.

  • Ви як оператор харчової промисловості України, який хоче експортувати фрукти та ягоди до ЄС, повинні дізнатися, які фітосанітарні заходи існують для вашого продукту, якщо ви маєте намір експортувати ваш продукт до ЄС. Може бути заборонено ввозити на територію ЄС певні рослини (див. Додаток 1-4 до Директиви Ради №2000/29/ЄС), а інші можуть потребувати фітосанітарний сертифікат.

  • Фітосанітарний  сертифікат – це документ, який видається Головним державним інспектором  фітосанітарного контролю України однією з офіційних мов ЄС, має бути оформлений не раніше, ніж за 14 днів до дати експорту вашої продукції з України. Сертифікат повинен свідчити про те, що було проведено фітосанітарний  контроль продукції і що немає шкідливих рослин.

  • Вам як українській (європейській) компанії необхідно мати фітосанітарний сертифікат, якщо ви хочете експортувати, наприклад, помідори та цитрусові, і в той же самий час не існує необхідності в фітосанітарному сертифікаті, наприклад, для смородини, чорниці, малини та кавуна, які вирощені в Україні. Ви можете знайти перелік всіх продуктів, для яких необхідний фітосанітарний сертифікат, у Додатку V, частина B Директиви Ради 2000/29 / EC. Ті ж продукти,  які охоплюються частиною В Додатка V Директиви Ради 2000/29 / EC, також повинні бути перевірені при прибутті на прикордонний інспекційний пункт країни-імпортера ЄС. Отже, від Вашого імпортера в ЄС може вимагатися попереднє повідомлення відповідного прикордонного органу для проведення такої перевірки. Крім того, можна імпортувати ягоди тільки через визначені пункти в’їзду.

  • Детальніше про фітосанітарні заходи та фітосанітарію ви можете дізнатися на веб-сайті Комісії ЄС.

Категорія: 
Поширити