Маркування знаком CE

Після виконання вимог щодо оцінки відповідності, на продукт або на його пакування необхідно нанести знак «СЕ». Маркування «СЕ» свідчить, що продукція відповідає всім діючим вимогам безпечності ЄС і пройшла процедуру оцінки відповідності.

Регламент (EC) № 765/2008 встановлює загальні принципи, що регламентують маркування знаком CE, у той час як Рішення № 768/2008/ЕС передбачає правила, що регламентують його нанесення. Секторальні акти Гармонізованого законодавства Союзу, які передбачають маркування знаком CE, базуються на цих актах.

Загальні правила щодо маркування «СЕ»:

  • Знак «СЕ» наноситься виробником (який є або не є резидентом ЄС) або його уповноваженим представником, який є резидентом ЄС.
  • Наносячи знак «СЕ», виробник заявляє під свою виключну відповідальність, що продукція відповідає всім застосованим законодавчим вимогам ЄС та що були успішно виконані всі необхідні процедури оцінки відповідності.
  • Загалом знак «СЕ» має бути пов’язаний із самим товаром, але його також можна розмістити на упаковці, в інструкціях та інших супровідних документах.

Є певні правила використання знаку «СЕ» для маркування товару, а також правила відображення знаку «СЕ». Вони варіюються залежно від конкретної директиви ЄС щодо конкретного товару, але загальні правила наступні:

  • знак «СЕ» повинен бути нанесений у видимий, розбірливий та незмивний спосіб на продукцію або на табличку з відомостями про неї;
  • має єдину форму у вигляді знаку «CE» із зазначенням ідентифікаційного номера уповноваженого органу, який задіяний на стадії контролю виробництва у разі, якщо потрібно було сприяння третьої сторони.

Форма знаку «СЕ» доступна за посиланням

Поширити