Правила походження

Для отримання преференційного доступу на ринок ЄС (зниженні ставки ввізного мита) необхідно підтвердити походження (“національність”) товару  з України та отримати Сертифікат EUR.1.

Базове правило походження для одягу - «виробництво з пряжі» (подвійна трансформація). Пряжа може імпортуватися з будь-якої країни, проте виробництво тканини повинно мати місце в Україні. Так, жіноча літня блуза матиме офіційне українське походження у випадку, якщо вона пошита з тканини, яка вироблена в Україні.

Важливо! Однак не варто забувати про преференційні умови в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Складові походженням з ЄС можна використовувати без обмежень, оскільки такі складові в рамках вільної торгівлі з ЄС не вважаються іноземними. Отже, імпортована з ЄС тканина може використовуватися без обмежень для пошиття одягу в Україні,  і такий одяг підпадатиме під дію преференційного доступу на ринок ЄС.  Такі ж правила діятимуть і з країнами-учасницями Регіональної Конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед) після уніфікації умов походження товарів.

Дізнайтеся більше про:

Крім того, існують також специфічні правила походження товару для одягу.

Група 61

Технологічні дії та обробка, що застосовуються до матеріалів іншого походження, які набувають статусу товарів, що походять з певної країни.

Вироблено з:

  • натуральних волокнин,
  • хімічного штапельного волокна, що є нечесаним і не підготовлене до прядіння, або
  • хімічних матеріалів або целюлози для штучного волокна

Без винятків.

Група 62

Технологічні дії та обробка, що застосовуються до матеріалів іншого походження, які набувають статусу товарів, що походять з певної країни.

  • Виробництво з пряжі

Є винятки, які передбачають певні правила для експортних видів продукції,а саме вишиваний жіночій, дівочий та дитячий одяг та аксесуари одягу для дітей (товарні позиції 6202, 6204, 6206, 6209 і 6211).

Більш докладну інформацію щодо правил походження товарів з категорії “Одяг” та виключень з них можна отримати у практичному посібнику “Експорт одягу та взуття до ЄС” на сторінках 26-27.

Основною проблемою щодо визначення походження товару є те, що в Україну зазвичай завозяться тканини чи текстильні матеріали, що є вже напівготовими матеріалами, і відрізняються від звичайної пряжі.

Якщо імпорт відбувається з однієї з країн ЄС, то до них застосовується “правило кумуляції”.

Якщо з інших країн, то для них діють наступні правила: текстильні матеріали (за винятком прокладок та підкладки) можуть використовуватися, якщо вони класифікуються в іншій позиції, ніж кінцевий товар, і їх вартість не перевищує 8%; і матеріали, що класифікуються поза товарними групами 50- 63, можуть використовуватися у виробництві без обмеження.

У разі, якщо тканина, підкладки та прокладки  походять з третіх країн, то товар не отримує статусу походження.

 

Примітка!

Як експортер з України ви повинні знати, що в деяких випадках може не бути необхідності в отриманні сертифікату походження.  Це можливо в тих випадках, коли не встановлено загальний тариф на конкретний предмет одягу, який ви хочете експортувати.

В інших випадках, якщо встановлено загальний тариф на продукцію (та тарифні преференції для експорту товарів з України), необхідно виконувати вимоги щодо правил походження та необхідно отримати сертифікат походження, щоб скористатися пільговим тарифом.

Категорія: 
Поширити