Сертифікат з перевезення товарів EUR.1

Сертифікат з перевезення товарів EUR.1 по суті є сертифікатом походження товару, що надає преференції у рамках вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Сертифікати EUR.1 видають митні органи Державної фіскальної служби України (ДФС) на безоплатній основі за місцем здійснення митного оформлення товару або за місцем державної реєстрації експортера. Всього визначено 162 підрозділи митниць, які видають сертифікат EUR.1. Контактні адреси цих підрозділів дивіться на інтерактивній мапі на веб-порталі ДФС.

Сертифікат видається на кожну партію товару. При цьому діє він протягом 4 місяців.

Порядок, яким визначено процедуру заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1, затверджено наказом Мінфіну від 20.11.2017 № 950

Для отримання сертифіката експортер або уповноважений представник повинен подати структурному підрозділу митниці наступні документи:

  • якщо передбачається постачання однієї партії, то також подається декларація постачальника (виробника) товарів, що мають преференційний статус походження (додаток 1 до Процедури), та/або декларацію постачальника (виробника) товарів, що не мають преференційного статусу походження (додаток 2 до Процедури);

               або:

  • якщо передбачаються наступні постачання, то необхідно подати довгострокову декларацію постачальника (виробника) товарів, що мають преференційний статус походження (додаток 3 до Процедури), та/або довгострокову декларацію постачальника (виробника) товарів, що не мають преференційного статусу походження (додаток 4 до Процедури). У такому разі при наступних постачаннях не буде вимагатися подання декларації.

Декларація має бути власноруч підписана постачальником (виробником), що її склав. Проте постачальник (виробник) не повинен підписувати декларацію, якщо він склав її в електронному вигляді та надав експортеру письмове зобов’язання, що він відповідає за всі декларації, у яких він зазначений, як за підписані ним власноруч.

Поширити