Загальна безпечність продукції

Безпечність є ключовою вимогою до продукції на ринку ЄС. При цьому «безпечна продукція» – це будь-яка продукція, що не становить собою жодного ризику або лише мінімальний ризик, сумісний із використанням виробу, який можна вважати за прийнятний і який відповідає високому рівню охорони безпеки і здоров’я людей.

Загальні вимоги ЄС до безпечності продукції встановлені у Директиві 2001/95/ЕС, що доступна за посиланням англійською та українською мовами.

Зобов’язання щодо безпеки продукції застосовні до всіх операторів в ланцюжку виробництва та постачання, котрі можуть вплинути на характеристики безпечності продукції. Зокрема, Директива покладає зобов’язання моніторити безпечність продукції та надавати документи, які дозволяють простежити весь ланцюг виробництва та переміщення товару.

Директива також впроваджує систему оперативного обміну інформацією (систему RAPEX) між органами влади держав-членів ЄС та Європейською Комісією щодо заходів для запобігання, обмеження або встановлення спеціальних умов виходу на ринок чи використання товарів, що створюють серйозні ризики.

Детальніше про загальну безпечність продукції читайте за посиланням.

 

Що робити, щоб підтвердити безпечність продукції?

Європейський Союз встановив особливі вимоги до категорій “Іграшки” - детальніше за посиланням.

Контроль за безпекою продукції покладається на компетентні органи держав-членів ЄС. Процедури з оцінки відповідності здійснюються виробником продукції або третьою стороною, яка несе відповідальність за таку оцінку. 

Якщо ви займаєтеся виготовленням іграшок, ваша продукція повинна мати знак CE, аби бути дозволеною на європейському ринку. Маркування СЕ вказує, що продукт відповідає всім діючим вимогам і пройшов процедуру оцінки відповідностіЩоб мати маркування СЕ на своїх виробів, дотримуйтесь інструкцій, викладених у посібнику “Маркування CE для виробників”. Він надає інструкції по кожній групі продуктів.

 
Поширити