Загальна безпечність продукції

Безпечність є ключовою вимогою до продукції на ринку ЄС. При цьому «безпечна продукція» – це будь-яка продукція, що не становить собою жодного ризику або лише мінімальний ризик, сумісний із використанням виробу, який можна вважати за прийнятний і який відповідає високому рівню охорони безпеки і здоров’я людей.       

Загальні вимоги ЄС до безпечності продукції встановлені у Директиві 2001/95/ЕС, що доступна за посиланням англійською та українською мовами

Зобов’язання щодо безпеки продукції застосовні до всіх операторів в ланцюжку виробництва та постачання, котрі можуть вплинути на характеристики безпечності продукції. Зокрема, Директива покладає зобов’язання моніторити безпечність продукції та надавати документи, які дозволяють простежити весь ланцюг виробництва та переміщення товару. Директива також впроваджує систему оперативного обміну інформацією (систему RAPEX) між органами влади держав-членів та Європейською Комісією щодо заходів для запобігання, обмеження або встановлення спеціальних умов ринкування чи використання товарів, що створюють серйозні ризики

Що робити, щоб підтвердити безпечність продукції?

Контроль за безпекою продукції покладається на компетентні органи держав-членів ЄС. Процедури з оцінки відповідності здійснюються виробником продукції або третьою стороною, яка несе відповідальність за таку оцінку. Маркування СЕ вказує, що продукт відповідає всім діючим вимогам і пройшов процедуру оцінки відповідності.

Детальніше про процедуру оцінки відповідності та маркування СЕ читайте за посиланням.

 • Часто на практиці європейські покупці надають довідники продавцеві, в яких описуються всі вимоги (юридичні та не юридичні). Попросіть своїх покупців надати вам такий посібник.
 • Ірландія, Нідерланди та Велика Британія мають додаткове національне законодавство щодо займистості нічного одягу. Для отримання докладної інформації, необхідно перевірити базу даних RAPEX, де повідомляється про всі продукти ЄС, відхилені на кордоні або вилучені з ринку. Для перегляду інформації щодо одягу у графі “Категорія продукту” вкажіть “Текстиль”.
Загальна безпечність продуктів
 • Директива 2001/95/ЄС щодо загальної безпечності  продуктів має на меті забезпечити високий рівень безпечності продукції, яка розміщена на ринку ЄС.
 • Безпечний продукт – це продукт, який не становить собою жодного ризику або лише мінімальний ризик при використанні виробу. Береться до уваги :
 • Характеристики продукту  (наприклад, склад, упаковка, інструкція з монтажу, встановлення та техобслуговування).
 • Вплив продукту на інші продукти, якщо це можна передбачити.
 • Презентація продукту, маркування, будь-які попередження та інструкція щодо його використання та утилізації, а також будь-які інші вказівки та відомості про виріб.
 • Категорії споживачів, які використовують цей продукт (наприклад, діти або літні люди).
 • Директива щодо загальної  безпечності продукції застосовується до всіх споживчих товарів, включаючи одяг. Однак виключається вживана продукція, яка поставляється в якості  антикваріату або як продукція, що повинна бути відремонтована чи приведена до кондиційного стану перед використанням
 • Директива щодо загальної  безпечності продукції може застосовуватися до деяких видів продукції разом із іншими законодавчими актами, які в окремих випадках вимагають маркування СЕ. Це стосується  одягу, який підпадає під дію Регламенту щодо засобів індивідуального захисту.
 • Для отримання більш детальної інформації відвідайте веб-сайт Комісії ЄС.

 

Безпека одягу для дітей

В ЄС існує спеціальний стандарт щодо безпеки одягу, призначеного для дітей віком до 14 років. Багато одягу відкидаються митницею через ризик задухи чи травми. Це особливо стосується одягу для дітей до 7 років.

Для дитячого одягу найменші деталі, які можна легко зняти та проковтнути, наприклад кнопки, вважаються серйозним ризиком для безпеки. Не можна використовувати шнури в ділянці шиї або ті, які мають довгі вільні кінці та можуть заплутатись та привести до задухи. При цьому правила, що стосуються безпеки іграшок, також застосовуються і до дитячого одягу.

Щоб дізнатись, чи дозволяються невеликі деталі, які ви використовуєте в дитячому одязі, ви можете виконати тест за допомогою спеціального циліндру-тестеру малих деталей, наприклад як цей

 
Поширити