Тарифні квоти

Тарифна квота визначає певний обсяг товару, який може бути імпортовано чи експортовано до країни за пільговою ставкою мита протягом визначеного періоду часу. В рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС використання пільгових тарифних квот означає, що певні товари можуть постачатися у визначених обсягах за нульовою ставкою.

Також сторони узгодили встановлення імпортних квот для певних видів товарів. При цьому жодним чином не йдеться про обмеження обсягів українського експорту до ЄС поза межами квоти: постачання відповідних товарів понад визначений обсяг підпадатиме під загальний режим, тобто оподатковуватиметься за тими ж умовами, які діяли до запровадження вільної торгівлі з ЄС. Тобто експорт у межах квоти обкладається митом - 0%, експорт понад квоту – ввізним митом, визначеним Митним тарифом ЄС. Пільгова ставка тарифної квоти не розповсюджується на антидемпінгові мита.

Дізнайтеся більше: 

Правила розподілу безмитних тарифних квот

Відповідно до законодавства Європейського Союзу розподіл (адміністрування) тарифних квот для імпорту здійснюється за двома принципами:

● «перший прийшов – перший обслуговується»

●  через систему імпортних ліцензій

Важливо!  Відповідальними за резервування тарифних квот для імпорту є імпортери.

Дізнатися більше

Невикористаний залишок в рамках тарифної квоти

Інформація про поточні залишки тарифних квот ЄС, які адмініструються на основі принципу «перший прийшов – перший обслуговується», доступна в режимі онлайн на сайті Генерального директорату з питань оподаткування та митного союзу Європейської комісії за посиланням.

Дізнатися більше