Тарифні квоти

Тарифна квота визначає певний обсяг товару, який може бути імпортовано чи експортовано до країни за пільговою ставкою мита протягом визначеного періоду часу. В рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС використання пільгових тарифних квот означає, що певні товари можуть постачатися у визначених обсягах за нульовою ставкою.

В рамках угоди сторони узгодили встановлення імпортних квот для певних видів товарів. При цьому жодним чином не йдеться про обмеження обсягів українського експорту до ЄС поза межами квоти: постачання відповідних товарів понад визначений обсяг підпадатиме під загальний режим, тобто оподатковуватиметься за тими ж умовами, які діяли до запровадження вільної торгівлі з ЄС. Тобто експорт в межах квоти обкладається митом 0%, експорт понад квоту – ввізним митом, визначеним Митним тарифом ЄС. Пільгова ставка тарифної квоти не розповсюджується на антидемпінгові мита.

Дізнайтеся більше: 

Правила розподілу безмитних тарифних квот

Відповідно до законодавства Європейського Союзу розподіл (адміністрування) тарифних квот для імпорту здійснюється за двома принципами:

"перший прийшов – перший обслуговується"

●  через систему імпортних ліцензій

Важливо!  Відповідальними за резервування тарифних квот для імпорту є імпортери.

Дізнатися більше

Невикористаний залишок в рамках тарифної квоти

Інформація про поточні залишки тарифних квот ЄС, які адмініструються на основі принципу "перший прийшов – перший обслуговується", доступна в режимі онлайн на сайті Генерального директорату з питань оподаткування та митного союзу Європейської комісії за посиланням.

Дізнатися більше